Zasłony do salonu - jakie wybrać? Podpowiadamy, czym się kierować!

Zasłony są nieodłącznym elementem wystroju okien. Jeśli urządzasz mieszkanie, w końcu będziesz musiał zdecydować - jakie zasłony wybrać do salonu? Odpowiedź nie będzie jednak prosta. O tym, na jakie się zdecydujesz, będzie miało wpływ wiele czynników. Pod uwagę weźmiesz styl wykończenia domu, kolorystykę ścian i ogólną wizję aranżacji okien. Salon z reguły jest największym pomieszczeniem w każdym domu. Urządzając go, warto zwrócić uwagę nie tylko na meble, lecz także detale. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak dobrze dobrać zasłony do salonu.

Zwróć uwagę, jaką mają pełnić funkcję zasłony w salonie

Zasłony w salonie, oprócz funkcji dekoracyjnej, mogą służyć do zaciemnienia pomieszczenia. Jeśli w pomieszczeniu słońce operuje cały dzień, to takie rozwiązanie będzie idealne. Najlepsze okażą się te, uszyte z grubego materiału. Doskonale zastąpią rolety albo żaluzje w oknach. Natomiast, jeśli mają być tylko dodatkiem dekoracyjnym tego pomieszczenia, możesz pozwolić sobie na dowolność wyboru. Swoboda ta dotyczy nie tylko kolorystyki zasłon. Warto decydować także o grubości materiału i dominującego na nim motywu.

Poznaj sposoby montowania zasłon.

Zadając sobie pytanie - jakie wybrać zasłony do salonu, zastanów się także, jak chcesz, by były zamontowane. Twój wybór padł na te z grubego materiału? Najlepszym rozwiązaniem będą kółka z przelotkami lub szelki, przez które przechodzi karnisz. Zasłony marszczone na taśmie, najlepiej będą wyglądały wówczas, gdy zostaną uszyte z delikatnych i zwiewnych materiałów. Takie modele warto zamontować na karniszach szynowych pod sufitem.

Zdecyduj, czy chcesz kupić zasłony szyte na wymiar, czy gotowe

Wybierając zasłony do salonu, warto wybrać się do sklepu z konkretnymi wymiarami okna. Wówczas będziesz mógł zamówić zasłony na wymiar. Jest to bardzo praktyczny sposób. Jednocześnie jednak – bardzo czasochłonny. Lepiej wybrać zasłony gotowe! Sprawdź kilka razy dokładnie ich rozmiary i wybierz takie, które odpowiadają na Twoje potrzeby.

Dobrze przemyśl, jaka tkanina będzie odpowiednia na zasłony do Twojego salonu

Szukając odpowiedniej tkaniny na zasłony do salonu, masz bogaty wybór. Możesz postawić na grube tkaniny o strukturze sztruksu lub welurowe. Te ostatnie doskonale zaciemnią pomieszczenie. Efektownie w oknach będą również wyglądały tkaniny welwetowe, lekko połyskujące. Charakteru wnętrzu dodadzą te ozdobne, z lamówkami, pomponami lub połyskującą nitką. Natomiast, jeśli chodzi o kolorystykę, masz ogromne pole do popisu! Odpowiednio dobrane odcienie z pewnością dopełnią klimat całego salonu.

Jeśli nadal nie wiesz, jakie wybrać zasłony do salonu, poszukaj zdjęć aranżacji okien. Mając do tego szeroki wybór wśród tkanin, ich kolorystyki i struktury materiału, z pewnością wybierzesz te jedyne - idealne do Twojego salonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl